Képzés
A MEGÉR-TÉSZ képzési koncepciója: tudás és szemléletformálás – együtt!
A MEGÉR-TÉSZ Szövetkezet kiterjedt és változatos szervezeti struktúrájában fontos pillért jelent szervezetünk képzési programja, amelyet a vonatkozó törvényi előírásoknak megfelelően, de sajátos modell alapján állítottunk össze. A hasznos és jól hasznosítható tudás mellett kiemelt szerep jut a szemléletformálásnak is!
A felnőttképzési törvény (2013. évi LXXVII. törvény) hatálya alá tartozóan azon képző intézmények, esetünkben a felnőttképzési intézményi akkreditációval rendelkező műhelyek működését szabályozza, amelyek az államilag elismert végzettségekre felkészítő OKJ szerinti szakképesítést, általános nyelvi képzést, valamint állami és/vagy közösségi forrásból támogatott képzéseket valósítanak meg – a hatósági képzések kivételével.
A vonatkozó előírások szerint a fenti peremfeltétel alapján állami/közösségi forrásból csak azon intézmények szervezhetnek képzéseket, amelyek rendelkeznek az említett akkreditációval.
Örömmel jelentjük minden jelenlegi és jövőbeni partnerünknek, valamint a munkánk iránt érdeklődőknek, hogy a MEGÉR-TÉSZ Szövetkezet megfelel a fenti feltételnek – kérvényünk alapján az illetékes hatóság E-001567/2016. szám alatt nyilvántartásba vette szövetkezetünket, és engedélyezte működését képző intézményként is!
A MEGÉR-TÉSZ öt célterületen vállalja a képzések szervezését és megvalósítását
- szemléletformáló képzések;
- önkéntes részvételen alapuló agrárgazdasági (elsősorban öko/bio) témájú képzések (OKJ, hatósági, szakképesítést nem adó);
- kötelező képzések (tűzvédelmi, munkavédelmi, munkaegészségügyi, stb);
- induló fiatal gazdák kötelező képzésen felüli képzései és egyéb, a gazdálkodást segítő képzések,
- a Vidékfejlesztési Program rövid ellátási láncokhoz (REL) előírt kötelező képzésen felüli képzések
A képzések célcsoportjai
- gazdálkodó tagok: mezőgazdasági termelő tagok; induló fiatal gazdák; REL együttműködő termelők
- szaktanácsadók – döntően az ökológiai termeléshez kapcsolódó szaktanácsadók
- tagok
- egyéb kistermelők
- esetlegesen: erdőgazdálkodók, élelmiszer-feldolgozók
- laikus érdeklődők, akiket az ökogazdálkodásmetodikája és filozófiája foglalkoztat
Képzési modell
A képzések a TÉSZ fejlesztési terveiben kiemelt szerepet kapnak. Ezen terület kapcsolódik más fejlesztési célokhoz is, így a szervezeti fejlesztési program (stratégia) kapcsán ide tartoznak a Szövetkezet bemutatóüzemi programjaihoz, az öko- és biotermelés egységes háttérszolgáltatásainak kiépítéséhez, a központi nyilvántartási és dokumentációs rendszer működtetéséhez, az egyes TÉSZ-tagok ökológiai gazdálkodásra történő áttéréséhez és öko-bio REL-kiírások projektjeihez tartozó programelemek képzési fejezetei.
A képzésekhez tartozó tudatformálás összekapcsolódik az Iskolagyümölcs-programmal is. Mindezen túl a szaktanácsadók továbbképzése a szakmai háttér fejlesztését szolgálja.
Jelenleg futó akkreditált képzéseink
- „Miért jó a biogazdálkodás?” – általános „D” típusú szakképzés, bevezető képzés (szemléletformáló egynapos képzés, bevezetés az ökológiailag tiszta és fenntartható gazdálkodásba) – Engedélyszám: E-001567/2016/D001
A képzések szervezésében a MEGÉR-TÉSZ külső partnerei: |
|
Partner | Web |
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara | http://www.nak.hu/ |
Agrárszolgáltató NKft. | http://www.bacsagrarhaz.hu/news.php |
Biokontroll Hungária | http://www.biokontroll.hu/cms/ |
Dunaújvárosi Területi Tervező Iroda | http://www.dunaterv.hu/ |
Pangea Petény Tanácsadó Kft. | http://www.pangeapeteny.hu/ |